Chiptuning lubin

Chiptuning lubin i okolice

chiptuning lubin- więcej mocy

CZYM JEST CHIPTUNING?

ChipTuning Lubin to bezpieczny sposób na zwiększenie osiągów Twojego pojazdu. Nowoczesne samochody wyposażone są w elektroniczną jednostkę sterującą ECU (Engine Central Unit), która wpływa na ilość wtryskiwanego paliwa oraz kontroluje zapłon w zależności od stanu pracy silnika. Producenci samochodów są zmuszeni kompilować te programy według określonych kryteriów i ze znacznymi rezerwami. Mówiąc najprościej – samochód, który trafia na linię produkcyjną, musi również dobrze funkcjonować w ekstremalnie ciepłym klimacie ekstremalnie zimnym. Jest to program seryjny wystarczająco obszerny i uwzględniający szereg innych aspektów (np. wysokie zużycie paliwa itp.). W związku z tym silnik Twojego pojazdu jest wykorzystywany w około. 60-70% jego możliwości. Fakt ten można jednak łatwo i bezpiecznie zmienić, dostosowując zawarte w pamięci mapy do żądanych osiągów.

KORZYŚCI Z CHIP TUNINGU?
 
Ogólnie rzecz biorąc, każdy samochód wyposażony w system zarządzania silnikiem może być dostrojony, który obejmuje zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. Jednak chiptuning daje najlepsze wyniki w silnikach z turbodoładowaniem lub doładowaniem. Zwiększenie ciśnienia doładowania w turbosprężarce lub doładowaniu pozwala na osiągnięcie znacznie większych przyrostów mocy w połączeniu z prawidłowym czasem zapłonu i regulacją dopływu paliwa.
 
OSZCZĘDZANIE PALIWA DZIĘKI CHIP TUNING?
 
 
Kiedy zmieniamy mapę pojazdu, zwłaszcza gdy priorytetem jest oszczędność paliwa, skupiamy się na poprawie w szczególności niskiego momentu obrotowego i poszerzeniu zakresu mocy tak bardzo, jak to możliwe.
Ten wzrost momentu obrotowego na dolnym końcu będzie oznaczał, że do utrzymania prędkości jazdy wymagane jest mniejsze naciskanie na pedał przepustnicy, gdy pojazd jest w pełni obciążony lub gdy znajduje się na pochyłości. Oznacza to również, że pojazd będzie wygodniejszy na wyższych biegach przy niższych prędkościach, a także będzie wymagał mniejszej liczby zmian biegów.
Jeśli połączysz te czynniki z dostosowaniem stylu jazdy, aby w pełni wykorzystać dodatkowy moment obrotowy na dolnym końcu, zauważysz poprawę zużycia paliwa. Jest to najbardziej efektywne w silnikach turbodiesel, gdzie oszczędności mogą sięgać nawet 20%!
JAK DŁUGO TRWA PROCES CHIPTUNINGU?

Po umówionym spotkaniu pracujemy nad autem przez około 2-3 godziny (uwaga niektóre samochody trwają dłużej) Każde auto dopasowujemy indywidualnie i często mija kilka razy zanim efekt będzie doskonały. Zwracamy auto, gdy jesteśmy zadowoleni z rezultatu, powinno być idealne. Nasi klienci zawsze mogą zostać i zobaczyć, co dzieje się z samochodem.

 

chip tuning walbrzych

Zalety chiptuningu:

chiptuning lubin

Koszt chiptunigu wałbrzych

Zwiększenie mocy pojazdu nie musi kosztować krocie ! Nasze usługi dostępne są na każdą kieszeń. Jeżeli posiadasz pytania zadzowń.

chiptuning legnica

chiptuning w wałbrzychu

chiptuning Wałbrzych

ECM

ECM (Engine Control Module) to główny komputer w samochodzie. Mieści układ pamięci składający się z tysięcy zmiennych, folderów i tabel. Te dane określają, w jaki sposób ECM kontroluje silnik i reguluje zużycie paliwa, czas zapłonu, ciśnienie turbosprężarki i wiele innych.

W silniku w różnych miejscach znajdują się czujniki, które przesyłają informacje do kierownictwa silnika. Komputer wykorzystuje program wprowadzony przez producenta do kontrolowania wszystkiego. Program określa ilość paliwa jaka może być wtryśnięta iw jakim czasie, kąt zapłonu, wysokość ciśnienia turbo, otwarcie przepustnicy itp. Za pomocą chiptuningu dostosujemy te wartości.

 

ZEWNĘTRZNY ECU

Jak wspomniano powyżej, wielu współczesnych producentów ECU jest chronionych przed dostępem z zewnątrz. Jeśli ECU jest naprawdę niedostępny, czasami używany jest zewnętrzny ECU . Do sterowania silnikiem podłączona jest skrzynka zewnętrzna z własnym oprogramowaniem.
Zewnętrzny ECU może zmienić znacznie więcej niż 1 lub 2 wartości, ale chip tuning oprogramowania na głównym sterowniku jest nadal profesjonalnym sposobem chiptuningu.

PRODUCENCI TEŻ TO ROBIĄ

Ze względów marketingowych wielu producentów będzie używać tego samego silnika w ramach gamy modeli, ale o różnych poziomach mocy. Różni się tylko zarządzanie silnikiem w różnych modelach. W ten sposób producent stara się konkurować z zewnętrznymi stronami chiptuningowymi i zniechęcać do chiptuningu.

Na przykład; Na rynek zostaje wprowadzony 5-cylindrowy diesel Volvo 2.4D o mocy 163Pk i 340Nm. Ten samochód jest między innymi identyczny z D5 z 185Pk i 400Nm. Jest jednak „zestrojony” do niższej mocy i dlatego można bezpiecznie dostroić się do jego „oryginalnej” mocy.
Lub na przykład 1.0 T(F)SI od Volkswagena, który jest dostarczany przez producenta z mocą 95, 110 lub 115 KM.

 

Zobacz co robimy

Ostanie wybrane realizacje

Land rover usuwanie adblue
03mar

Land rover usuwanie adblue

Land Rover Usuwanie Adblue Usuwanie Adblue jest procesem, który polega

IVECO STRALIS 460 ADBLUE -PODNIESIENIE MOCY
01maj

IVECO STRALIS 460 ADBLUE -PODNIESIENIE MOCY

Iveco Stralis EDC17CV41 . Ciężarówka trafiła do warsztatu z uszkodzonym

02mar

Usuwanie adblue Peugeot Usuwanie adblue Peugeot Usuwanie adblue Peugeot. Zastanawiałeś