WYŁĄCZANIE ZAWORU EGR Jelenia Góra

o zaworze egr

Zawór EGR

Zawór jest jednym z wielu elementów składowych Exhaust Gas Recirculation czyli układu recyrkulacji spalin, który kieruje część spalin do układu dolotowego silnika obniżając zawartość tlenu transportowanego do komory silnika. Głównym założeniem EGR jest zredukowanie emisji szkodliwych substancji w produkowanych przez auto spalinach. 

Silniki wyposażone w EGR posiadają układ wydechowy i dolotowy połączony wąskim przewodem, który umożliwia przepływ niewielkiej ilości spalin do kolektora dolotowego. Zawór EGR jest częścią tego przewodu i odpowiada za transfer spalin do dolotu określając przy tym kiedy i jak długo ma przebiegać ten proces. Praca zaworu sterowana jest sterownikami silnika. 

Zanieczyszczony zawór EGR obniża moc silnika i uszkadza jego układ sterujący. Awaria komunikowana jest kontrolką check engine. Zawór EGR najczęściej blokuje się w pozycji otwartej i od razu daje mocno odczuwalne sygnały uszkodzenia.

Objawy awarii zaworu EGR :

egr jelenia góra

Wyłącz zawór ERG już dziś

Zawór EGR jest komponentem, który nierzadko ulega zanieczyszczeniu, zatarciu bądź uszkodzeniu elektronicznemu. Awaryjność tego elementu sprawia że jest on bardzo problematyczny i kosztowny dla wielu kierowców.

Czy wyłączenie zaworu ERG jest bezpieczne?

W naszym warsztacie oferujemy Państwu możliwość profesjonalnego wyłączenie zaworu EGR a tym samym eliminację częstych problemów i wysokich wydatków. Zabieg ten wykonujemy poprzez wprowadzenie zmian w oprogramowaniu sterownika silnika. Modyfikacja ta jest w pełni bezpieczna dla silnika oraz pozostałych podzespołów.