naprawa ADBLUE Wrocław Serwis adblue wrocław

naprawa-serwis-regeneracja adblue wrocław W SZOPKAR ---- dojazd do klienta gratis

NAPRAWA ADBLUE.

Jeśli posiadasz samochód osobowy lub dostawczy z silnikiem Diesla i na desce rozdzielczej świeci się kontrolka awarii systemu AdBlue, kontrolka układu wydechowego lub lampka ostrzegawcza silnika, skontaktuj się z nami . W centrum serwisowym Reedley jesteśmy w stanie szybko i skutecznie zdiagnozować usterki AdBlue i dążymy do jak najszybszego przywrócenia Cię na drogę..

Typowe problemy, które napotykamy:

 • Błędy oprogramowania AdBlue
 • Niskie ssanie pompy transferowej lub brak przepływu
 • Wąż tłoczny/ssawny lub nieszczelność wtryskiwacza
 • Awaria grzałki
 • AdBlue w zbiorniku paliwa
 • Korozja spowodowana rozlaniem AdBlue/DEF
 • Blokada wtryskiwacza
 • Usterki czujnika, kabla lub wskaźnika poziomu/kontroli

Usługi, które oferujemy:

 • Diagnostyka SCR i AdBlue
 • Aktualizacje/aktualizacje oprogramowania AdBlue
 • Wymiana pompy AdBlue, zbiornika i grzałki
 • Usuwanie wycieków i naprawa powstałych uszkodzeń
 • Naprawa i wymiana węża tłocznego/ssawnego
 • Usuwanie AdBlue ze zbiornika paliwa
 • Czyszczenie i naprawa rozlanego AdBlue
 • Rekalibracja i naprawa miernika
 • Wymiana czujnika i kabla

Ważne jest, aby w Twoim pojeździe nie zabrakło płynu do układu wydechowego (DEF) lub, co gorsza, płynu.

Lampka ostrzegawcza zwykle pojawia się na desce rozdzielczej, gdy poziom paliwa jest niski, a samochód lub furgonetka ostatecznie przechodzi w „tryb awaryjny”, aby spróbować zmniejszyć emisję szkodliwych zanieczyszczeń. Po wyczerpaniu płynu DEF większości nowoczesnych pojazdów z silnikiem Diesla nie można ponownie uruchomić, co skutkuje przedwczesnym i bez wątpienia frustrującym zakończeniem podróży.

Jak wyłączamy system ADBLUE we wrocławiu

Naprawa Adblue Wrocław to usługa polegająca na dezaktywacji systemu SCR. Układ adblue to złożona technologicznie sieć wielu czujników, pompy, wtrysków scr oraz sterownika adblue. Awaria jednego z tych elementów powoduje unieruchomienie pojazdu. Skutkiem uszkodzenia adblue jest kosztowna naprawa sięgająca od kilku do kilkunasty tysięcy złotych.

Wyłączane elementy układu SCR :

Zalety naprawy-usuwania-regeneracji AdBlue wrocław

Naprawa Adblue Wrocław. Czym jest system SCR potocznie nazywany przez kierowców adblue i jak działa ?. 

W przypadku SCR lub selektywnej redukcji katalitycznej, proces redukcji tlenku azotu (NOx) odbywa się po spalaniu, aby nie zmniejszać osiągów silnika.

Proces jest prosty: płyn DEF jest wtryskiwany do gorących spalin. Płyn składa się z mocznika i wody dejonizowanej. Ta mieszanina przechodzi przez komorę katalityczną.

Kiedy gorące spaliny łączą się z DEF w komorze katalitycznej, spaliny rozkładają się na nieszkodliwy azot i parę wodną – dwa naturalne składniki powietrza, którym oddychamy.

naprawa adblue Wrocław
naprawa adblue Wrocław

Recyrkulacja spalin (EGR)

Zanim spaliny z silnika zostaną poddane procesom katalitycznym lub filtrom cząstek stałych, EGR działa jako pierwszy krok stosowany przez producentów samochodów w celu zmniejszenia szkodliwych zanieczyszczeń.

Na poziomie podstawowym- podstawową częścią systemu EGR jest zawór EGR. Zawór ten znajduje się za komorą spalania (cylindry silnika) i może otwierać się na różne poziomy, sterowane przez jednostkę sterującą silnika (ECU). Dzięki temu zawór precyzyjnie reguluje ilość spalin, które są recyrkulowane i mieszane ze świeżym powietrzem wlotowym.

Spaliny po spalaniu są w dużej mierze pozbawione tlenu. Dlatego też wraz ze wzrostem proporcji spalin, które są zawracane z powrotem do komory spalania, ilość wchodzącego tlenu odpowiednio zmniejsza się, obniżając temperaturę komory spalania. W konsekwencji chłodniejsza komora spalania powoduje zmniejszenie ilości wytwarzanych tlenków azotu i dwutlenku węgla. Oczywiste jest że mniej tlenu dostarczonego w procesie spalania to mniejsza moc samochodu. Alternatywą jest wykonanie usługi wyłączenia zaworu EGR. Wraz z wyłączeniem EGR świetnym rozwiązaniem jest chiptuning.

SCR to bardziej zaawansowana technologia kontroli emisji stosowana w silnikach wysokoprężnych. W pojeździe wyposażonym w SCR reakcje utleniania i redukcji zachodzące wcześniej w jednym katalizatorze są podzielone na dwa odrębne procesy.

Pierwszym z nich jest proces z katalizatorem utleniającym, który pozostaje na miejscu i podejmuje te same reakcje (jak opisano powyżej) w celu usunięcia tlenku węgla i innych węglowodorów.

Po drugie, SCR jest następnie wykorzystywany jako część oddzielnego procesu reakcji redukcji, który selektywnie ukierunkowuje tlenki azotu, stąd jego nazwa.

naprawa adblue Wrocław naprawa adblue Wrocław. Szybka naprawa systemu adblue Wrocław[

Sam proces SCR składa się z dwóch kluczowych elementów, a mianowicie płynnego środka redukującego, znanego jako DEF (Diesel Exhaust Fluid), który jest wtryskiwany w razie potrzeby.

Amoniak byłby idealną substancją chemiczną do zastosowania jako środek redukujący do rozkładu tych tlenków azotu, jednak w czystej postaci pozostaje bardzo toksyczny, dlatego zamiast niego stosuje się roztwór mocznika w wodzie. W kontekście DEF jest to często znane pod marką AdBlue i składa się z roztworu 32,5-procentowego mocznika w wodzie demineralizowanej.

 

usuwanie adblue lubin

naprawa adblue Wrocław

Naprawa adblue Wrocław. Zanim wyberzesz pierwszy lepszy serwis elektroniki samochodowej zajmujący się usuwaniem adblue – bądz ostrożny. Systemy adblue serwisujemy od 10 lat. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem pozwalającym na bezpieczne zdiagnozowanie usterki adblue. Zakup nowych elementów niezbędnych do naprawy całego układu nie zawsze jest rozwiązaniem idealnym. Proponujemy Państwu usługę wyłączenia adblue. Proces ten polega na bezpiecznym przeprogramowaniu sterownika silnika. Naprawa adblue Wrocław pozwala wyeliminować problem uszkodzonych sond NoX oraz całego układu SCR. Wszystkie pojazdy programujemy w ten sposób że emisja spalin nie ulega zmianie. Z łatwością przejdziesz okresowe badanie techniczne.  

Naprawa adblue Wrocław. Jeżeli Twój samochód wchodzi w tryb awaryjny możesz skorzystać z naszej pomocy. Rozwiązujemy problemy z systemami adblue w profesjonalny sposób. Świadczymy również usługi naprawy adblue poprzez przeprogramowanie pojazdu w sytuacji gdy ktoś nieskutecznie próbował dezaktywować adblue.

naprawa adblue pompa adblue peugeot.

 • SZYBKA POMOC 
 • DORADZCTWO
 • DOJAZD DO KLIENTA
 • ZAUFAJ PROFESJONALISTOM

NAPRAWA ADBLUE

CO TO JEST ADBLUE

Chociaż nowoczesne filtry cząstek stałych do silników wysokoprężnych są w stanie wychwycić większość sadzy, którą usuwałyby starsze silniki wysokoprężne, wymagają do tego bardzo wysokich temperatur spalania, przekraczających 1800°C. Niestety, te wysokie temperatury skutkują niezamierzonym wzrostem ilości wytwarzanych tlenków azotu (NO x ), które są uważane za gorsze dla środowiska niż sadzowe cząstki stałe, które technologia DPF ma redukować.

Selektywna redukcja katalityczna współpracuje z filtrem DPF w celu zwalczania szkodliwych emisji NO x , wtryskując DEF do układu wydechowego każdego pojazdu z silnikiem Diesla, który wykorzystuje technologię SCR. DEF składa się z mocznika i wody dejonizowanej, które głowica wydechu przekształca w amoniak, co z kolei redukuje NO x  do niezanieczyszczającej wody i azotu, obniżając stężenie NO x w spalinach z silnika Diesla emitowanych z pojazdu.

„AdBlue” jest jedną z nielicznych marek DEF i jest zastrzeżonym znakiem towarowym Niemieckiego  Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA). Jest ogólnie kojarzony z markami Grupy Volkswagen (VAG), takimi jak VW, Audi, SEAT i Skoda. Wielu innych producentów stosuje płyny wydechowe do silników wysokoprężnych w celu zmniejszenia emisji i zachowania zgodności z przepisami Euro 6 – Peugeot, Citroën i DS Automobiles stosują technologię SCR marki „BlueHDI”, podczas gdy Mercedes-Benz używa terminu marketingowego „BlueTEC”.

usuwanie adblue
usuwanie adblue

Zadzwoń 579 558 510 Dojazd do klienta gratis

ADBLUE WROCŁAW ADBLUE JELENIA GÓRA ADBLUE WAŁBRZYCH ADBLUE STRZEGOM ADBLUE OLEŚNICA ADBLUE ŚWIDNICA