WULKANIZACJA
Jelenia Góra

Wulkanizacja w szopkar

Serwis Wulkanizacyjny

W naszym warsztacie świadczymy usługi wulkanizatorskie tj. serwis opon, wymiana opon oraz ich wyważanie. Prowadzimy również doradztwo w zakresie doboru odpowiednich opon uwzględniając zalecenia producentów wszystkich marek.

Rodzaj wykonanej naprawy ogumienia i dobór odpowiedniej metody uszczelniania zależy od stopnia rozszczelnienia gumy i miejsca przerwania. W sytuacji gdy uszkodzenie jest poważne i po regeneracji opona nie zachowa elastyczności i trwałości niezbędnej do dłuższego użytkowania rekomendujemy wymianę opony na nową.

wymiana opon

Potrzebujesz profesjonalnej wulkanizacji?

Świadczymy profesjonalne usługi wulkanizatorskie.

WYMIANA OPON W SZOPKAR​

JAK WYMIENIAMY OPONY?​

Wymiana opon w naszym warsztacie odbywa się przy pomocy podnośnika hydraulicznego.

Zdjęcie opon

Po zdjęciu opon oczyszczamy je z zabrudzeń aby odkryć ewentualne uszkodzenia ogumienia. Sprawdzamy również stan bieżnika aby ocenić czy opony nadają się do dalszej eksploatacji i przechowania na następny sezon.

Założenie opon

Następnie dokonujemy wymiany opon na nowe bądź na dostarczone przez klienta, które również poddawane są dokładnemu przeglądowi.

Wyważanie opon

Kolejny etapem podczas wymiany opon jest ich wyważanie. Nowoczesny park maszynowy jaki posiadamy pozwala nam na przeprowadzenie testów drogowych, polegających na symulacji zachowań kół podczas jazdy autem. Odczyt precyzyjnych pomiarów sił działających na opony pozwala nam dokonać jednoznacznej oceny właściwego położenia opony na obręczy oraz kół na osiach auta.

serwis opon

Wymiana ogumienia w SZOPKAR

Wymiana opon

Montując różne rodzaje ogumienia zwracamy szczególną uwagę na stronę montażu oraz kierunek obrotów ponieważ przestrzeganie powyższych zasad na ogromny wpływ na żywotność opon a także na bezpieczeństwo użytkowników auta. 

Wymiana opon jak powszechnie wiadomo zależy od sezonu letniego i zimowego. Rekomendujemy wymianę opon na zimowe w momencie kiedy średnia dobowa temperatura nie przekracza 7°C. Przypominamy również kierowcom, że eksploatacja opon zimowych przy temperaturze powietrza powyżej 15°C doprowadza do utraty ich właściwości i nadmiernego zdarcia bieżnika, który jest niezbędny w zimowych warunkach. Wymiana opon w odpowiednim momencie uchroni nas od nadmiernych wydatków na nowe opony i korzystnie wpłynie na ekologię gdyż zużyte opony nie podlegają biodegradacji.